Vandaag start uw reis met PANGEA Travel. Na aankomst op de luchthaven van Delhi wordt u door onze lokale vertegenwoordiging verwelkomd en wordt u naar uw hotel gebracht.
Noot: PANGEA Travel kan ook uw internationale vlucht verzorgen.
Samen met een Engelssprekende gids maakt u een stadstour door New Delhi en Old Delhi. Het belangrijkste verschil tussen beide stadsdelen is dat New Delhi is gesticht door de Britten. Hierdoor heeft dit deel van de stad een Brits karakter en is het planmatig is aangelegd, dit in tegenstelling tot Old Delhi. Tijdens de stadstour ziet u onder andere de pilaar Qutab Minar, het Rode fort (buitenkant), de India Gate, Raj Ghat (gedenkplaats Mahatma Gandhi), de tombe van keizer Humayun en de levendige wijk Chandni Chowk.
Na het ontbijt rijdt u in ongeveer zes uur naar de stad Jaipur, de hoofdstad van de deelstaat Rajasthan. Deze stad wordt ook wel de ‘roze stad’ genoemd vanwege de roze kleur van het zandsteen van de gebouwen. Na aankomst checkt u in bij het hotel. Indien de tijd het toelaat kunt u op eigen gelegenheid een bezoek brengen aan het Art-museum, de Govinda Deva tempel of winkelen in de Johari Bazar (o.a. katoen en sieraden).
Noot: als u Delhi graag op een wat actiever manier wilt ontdekken, dan kunt u vanmorgen ook vroeg uit de veren om Old Delhi op de fiets te verkennen. Tijdens deze gegidste excursie bezoekt u niet alleen de bekende highlights zoals Chandni Chowk en de Jama Masjid, maar ook verborgen pareltjes die u anders niet gauw zou vinden.
In de ochtend brengt u een bezoek aan Amber Fort. Aan de voet van het fort staat een jeep voor u klaar waarmee u naar boven wordt gebracht. U heeft ruim de tijd om hier rond te kijken. In de middag maakt u een stadstour in Jaipur. U ziet onder andere het Stadspaleis, de Hawa Mahal (paleis van de winden) en het Observatorium. Het kleine textielmuseum in het stadspaleis is een aanrader. Hier ziet u kledingstukken van voormalige Maharadja's van Jaipur, waaronder een Maharadja die ca. 250 kg woog!
Noot: Wij kiezen er bewust voor om de rit naar Amber per jeep aan te bieden. De olifanten worden namelijk slecht behandeld. Daarnaast zijn ook de wachttijden voor een olifant lang en wordt u lastig gevallen door verkopers.
U verlaat Jaipur en rijdt in circa drie uur naar het Ranthambore National Park. Onderweg kunt u genieten van het Indiase landschap. In de namiddag maakt u een eerste gamedrive per open terreinwagen (op indeling met ca. 20 rezigers). Onder leiding van een ervaren gids gaat u op zoek naar het grote en kleine wild dat in het park voorkomt.
Noot: tegen een meerprijs kunnen we een safari per jeep (op indeling met max. 6 reizigers) voor u reserveren.
Met een deskundige ranger verkent u vandaag wederom het Ranthambore National Park. In de (vroege) ochtend en avond staan safari's op het programma. Het Ranthambore NP beslaat een oppervlakte van ca. 410 km2 en heeft een rijke diversiteit aan flora en fauna. Het park behoort tot de mooiste parken van Noord-India en is een van de beste plekken ter wereld om tijgers in het wild te spotten. Naast tijgers leven er ook Chital- en Sambar herten, wilde zwijnen, hyena's, jakhalsen en vossen. Tevens ziet u er vele soorten vogels en reptielen.
Na het ontbijt rijdt u naar Agra (ongeveer zes uur rijden). Onderweg brengt u een bezoek aan de verlaten stad Fatehpur Sikri. Door watergebrek is deze voormalige hoofdstad van het Mughal-rijk verlaten. De middag is ter vrije besteding. U verblijft in een sfeervol guesthouse nabij de Taj Mahal.
In de vroege ochtend brengt u een bezoek aan de Taj Mahal (gesloten op vrijdagen). Op dit tijdstip is de lichtinval met de opkomende zon fascinerend. De Taj is gebouwd in opdracht van de grootmogol Shah Jahan voor zijn overleden echtgenote Mumtaz Mahal. De bouw heeft bijna 20 jaar geduurd. U zult versteld staan van de prachtige details die in dit monument verwerkt zijn, in combinatie met de perfecte symmetrie. Shah Jahan had voor zichzelf eenzelfde monument, maar dan in het zwart in gedachte. Deze is echter nooit gerealiseerd. Hij is bijgeplaatst in de Taj Mahal in een tombe naast zijn echtgenote. Zijn tombe is het enige element in het hele gebouw die de symmetrie doorbreekt. Vervolgens reist u in ca. 5 uur (sterk afhankelijk van het verkeer) terug naar de luchthaven van Delhi voor uw terugvlucht.
Tip: alleen het noodzakelijke mag mee naar binnen bij uw bezoek aan de Taj Mahal. Laat eventuele tassen achter in de auto. Uw gids zal u hier van tevoren over inlichten. Tevens is het goed om vooraf te weten, dat een bezoek aan de Taj Mahal maximaal drie uur in beslag mag nemen. Dit is een nieuwe regel om hele grote massa’s op het terrein tegen te gaan.
Noot: Uiteraard kunt u de Taj Mahal en/of het fort ook de dag ervoor al bezoeken indien u vandaag liever niet te vroeg opstaat i.v.m. de lange terugreis.
Noot: Mag het van u juist wel wat actiever? Dan kunt u na het bezoeken van de Taj Mahal de fiets op, om het een gids het platteland van Agra te verkennen. Na enkele minuten fietsen staat u namelijk al tussen de koeien, geiten, akkers en vrolijk geschilderde huisjes. Een bezoek aan een dorpsschooltje is ook mogelijk. Echt een aanrader!
Noot 2: afhankelijk van uw vluchttijd kunnen we een hotelovernachting of dagkamer in Delhi aan het programma toevoegen (nog niet inbegrepen).
Noot 3: PANGEA Travel kan ook uw internationale vlucht verzorgen.
De volgende zaken zijn inbegrepen en niet inbegrepen in deze reis.
Inbegrepen
Niet inbegrepen
Een kleinschalig hotel in Delhi en een goede prijs-kwaliteitverhouding? The Udman Hotel is een goede keuze! Dit luxere boutique hotel ligt in het zuiden van New Delhi en biedt uitstekende service. The Udman heeft 35 kamers en vier verschillende kamertypes. U kunt kiezen uit superior, deluxe en garden block kamers. Tevens is er één rooftop suite beschikbaar. Maaltijden worden geserveerd in U Kitchen, het restaurant van het hotel. Naast een goed ontbijt is het ook mogelijk om hier te lunchen en dineren. Niet alleen Indianse delicatessen kunnen worden besteld, de accommodatie beschikt ook over intercontinenale gerechten. Het hotel beschikt daarnaast ook over een sportschool en mogelijkheden voor conferenties.
bekijk accommodatieLaxmi Palace is een goed heritage boutique hotel en heeft een ideale ligging nabij het centrum van het bruisende Jaipur. De accommodatie beschikt over een koffiezaakje, zwembad en een uitstekend rooftop-restaurant. Vanaf hier heeft u ook een mooi uitzicht over Jaipur. Door de centrale ligging kunt u vanuit Laxmi Palace gemakkelijk de stad verkennen. Het belangrijkste busstation van Jaipur ligt op 150 meter van de accommodatie. De meeste toeristische attracties liggen binnen 5 kilometer van de accommdatie. De ruime en kleurrijke kamers geven nog een écht heritage gevoel en zijn van alle gemakken voorzien. Er zijn deluxe- en royal kamers beschikbaar en voor families zijn er family suites aanwezig.
bekijk accommodatieOp 1,5 kilometer van de ingang van het Ranthambore Nationaal Park ligt deze fraaie accommodatie. Verspreid over een groot terrein met prachtig aangelegde tuinen liggen de gastenkamers. Dit zijn zowel cottages als luxe tenten. Hier bestaan de muren weliswaar uit tentdoek - ter verhoging van de safarisfeer- maar verder doet het niet onder voor een 'gewone' hotelkamer. En wat is er fijner dan na een safarimiddag even lekker af te koelen met een frisse duik in het zwembad? Verblijf is altijd op basis van volpension en laat het eten (vooral de Rajasthani specialiteiten) nu net erg lekker zijn!
bekijk accommodatieHet Coral Tree is een kleinschalige, knusse, sfeervolle, huiselijke en informele accommodatie in Agra, waar werkelijk geen kamer hetzelfde is. Wel hebben ze gemeen dat ze allemaal schoon en netjes én zeer kleurrijk zijn. Deze fijne ambiance vindt u ook zeker in de prettige ommuurde tuin, waar het goed toeven is in de zitjes op het gazon of tussen de bloembakken. Er zijn veel gemeenschappelijke zitjes en overal groeit en bloeit wat. Een oase van rust en groen in het hectische Agra. De vriendelijke gastfamilie kan desgewenst een kookles verzorgen en de Taj Mahal ligt op loopafstand. Met op de achtergrond het gemoedelijke gerammel van de afwas schuift de familie graag aan tafel aan, om u wat te vertellen over de Indiase cultuur en familiekiekjes te laten zien. Een heel bijzonder en huiselijk logeeradresje!
bekijk accommodatieBekijk hier een selectie van reiservaringen in India.
Heel fijne reis gehad, alles heel goed georganiseerd!
Prachtige reis die vooraf en in India zelf uitstekend georganiseerd was.
Echt hele goede chauffeur, super fijn. Overal waren de hotels ook super fijn.
Echt super leuke dingen, ook grappig om al die extra dingen te doen zoals Bollywood. Verder allemaal volgens verwachting of zelfs boven verwachting. Super fijne reis gehad met dank aan Pangea!!
dit was een reis dat wij nooit meer gaan vergeten. Onze gidsen en de chauffeur waren heel professioneel en hebben ons nooit in de steek gelaten. Jullie mogen hier fier op zijn want alles was perfect geregeld.
De reis van afwisselend en erg goed georganiseerd.
We hebben een prachtige reis gehad naar India: Taj Mahal en Old Delhi, Bhutan en Nepal: Kathmandu.
De gidsen en de chauffeurs ter plaatse waren dienstbaar en op tijd aanwezig. Het festival in Bumthang starte 2 dagen later dan in onze planning stond. Om dit festival toch bij te kunnen wonen is er soepel een nacht bijgeboekt en hebben we een prachtig festival kunnen ervaren.
Old Delhi en Katmandu zijn schitterende plaatse om met een ervaren gids te bezoeken. Even ondergedompeld te worden in de drukte en de rush van deze steden is een schitterende ervaring.
Buthan is een prachtig land om te bezoeken, vriendelijke mensen, rust, indrukwekkende cultuur, weinig scheiding van kerk en staat en een adembenemende natuur.
De reisinformatie van PANGEA Travel was een uitstekende leidraad voor ons.
11 november is niet alleen in Nederland een feestdag, Sint Maarten, maar in Bhutan is dan de koning jarig. Iedereen heeft een vrije dag. Bij ons bezoek die dag aan de Tashichho Dzong, waar ook veel Buthazen waren, kwamen we op het plein oog in oog met de koningin moeder en een van de prinsessen. In de tempel arriveerde korte tijd later de koningin voor haar gebeden. Met één ander stel toeristen, 2 genodigde Amerikanen en een tiental monniken en andere mensen uit de ambiance van de koningin waren we daar getuige van. Een hele bijzondere ervaring voor ons.
Veel dank voor de organisatie van de reis.
Tot in de puntjes geregeld, goede drivers en goede gidsen, doorgaans goede accomodaties. Wat een fantastisch land om te bezoeken, zo een rijke cultuur, zulke prachtige landschappen. Een fascinerende reis om nooit te vergeten. Met als toetje nog een bezoek aan de Taj Mahal en het Rode Fort. Die kennismaking met India smaakt naar meer! Binnenkort toch maar weer eens met PANGEA bellen.
Alles is perfect gelopen in India. Alles was echt top geregeld. Ik ben goed opgevangen daar, resorts waren top en de safari's waren heel mooi. Bedankt voor het regelen van deze reis!!
Perfect geregeld, goede chauffeur en in elke stad nieuwe gids. Super mooie hotels!
We hebben een fantastische en goedverzorgde reis gehad. Alles was perfect georganiseerd het overtrof onze verwachting. Het was prachtig en we hebben veel mooie bezienswaardigheden gezien. Heel veel natuur zoals we hadden aangegeven. Goed georganiseerd, begeleiding optimaal, prachtige hotels, uitstekende privéchauffeurs, goede gidsen. Wij zouden de volgende keer weer voor Pangea kiezen.
We hebben mooie reis gemaakt langs de westkust van India. Met veel archeologische sites, zoals Badami, Belur en Hampi. Alles was uitstekend geregeld en we hadden goede gidsen ter plekke. Mumbai, Kabini en Cochin als topplekken!
We hebben een prachtige reis gemaakt en het was op en top geregeld. Meer dan we hadden verwacht! We werden overal goed opgevangen. En we hebben gekregen waarvoor we naar India kwamen: we hebben tijgers gezien!
Wij hebben een onvergetelijke en prachtige reis gehad! We zijn zeker van plan om andere delen van Indië in de toekomst te bezoeken. De reis voldeed zeker aan onze hoge verwachtingen. Nieuwe avonturen en indrukken om nooit te vergeten!
India is een land met een prachtig erfgoed. Felle geuren en kleuren zijn overal aanwezig en dat maakt het net zo bijzonder. Dit is ondertussen onze vierde reis via PANGEA en zoals bij elke reis is alles tot in de detail perfect geregeld! Een aanrader!
We hebben genoten van onze reis naar India. Het programma was volledig hoe wij het gevraagd hadden. Het was een zware reis, maar het was absoluut de moeite om het land op deze manier te verkennen. We willen ook graag Luc en de Indische delegatie in het bijzonder bedanken voor de goede zorgen en het samenstellen van deze onvergetelijke reis voor ons.
We zijn zeer tevreden over het verloop van deze reis. Alles was zeer goed geregeld, de hotels waren allemaal in orde en de service was ook zeer goed in alle hotels. De activiteiten waren zoals voorgesteld en de meeste gidsen deden wat van hen verwacht werd. We willen toch zeker Himmat vermelden, onze gids tijdens onze bezoeken aan onder andere Agra etc, we waren zeer tevreden over zijn uitgebreide uitleg en professionalisme.
In India was alles heel goed georganiseerd. Het contact met de lokale vertegenwoordiging was uitstekend en de chauffeur was heel erg goed. We wisten dat we een bijzonder mooie reis gingen maken, maar de reis was door de aandacht voor ons 25-jarig huwelijk door iedereen extra speciaal geworden.
In 19 dagen heb ik de belangrijkste bezienswaardigheden in Rajasthan, Madya Pradesh, Uttar Pradesh en Mumbai gezien. Het was prachtig en ik heb veel mooie bezienswaardigheden gezien. Een reis om nooit meer te vergeten.
Ja, we hebben het programma gids gevolgd en alles wat erin stond is uitgevoerd. Wij hebben een fantastische vakantie gehad dank zij PANGEA Travel die alles van begin tot eind goed verzorgd heeft.
We hebben een fantastische en goedverzorgde reis gehad. De reis voldeed volledig aan onze verwachtingen, en zelfs een beetje meer dan dat. India is een aanval op de zintuigen. De chaos, de kleuren, de mensen, het eten, het verkeer, de schoonheid van de natuur in de nationale parken. Een absolute aanrader!
Fantastische reis. De hotels waren prima, ervaren chauffeur, lekker gegeten, veel en afwisselende dingen gezien.
Heidi: ''Ik had niet heel veel verwachtingen, maar ik vond het een ongekende ervaring, omdat alles anders is dan thuis''.
Wim: ''Dit was de eerste keer reizen op deze manier, maar het was super. Pachtig land en vriendelijke mensen''.
Hartelijk dank voor deze mooie reis. Jullie mogen ons alvast in jullie klantenbestand plaatsen! We hebben heel veel wildlife gezien, goede hotels en veel leuke ervaringen meegemaakt.
Filip en Martine - uit België
De reis door Zuid India was fantastisch georganiseerd, alles klopte en alles was goed geregeld. De hotels waren allemaal een feestje. De gidsen vooral in Kochin en Madurai waren heel leuk en informatief.
Wij hebben een erg mooie reis gehad door Karnataka en Kerala. Veel gezien en ook een erg gevarieerd reisprogramma : steden / natuur / zee / backwaters , een prachtige rondreis om iedereen aan te bevelen.
De reis was nog mooier dan we ons hadden voorgesteld , en alles was perfect geregeld , de reisorganisatie ter plekke bleef continue contact houden met ons en onze chauffeur om alles in goede banen te leiden.