De noordelijke provincie Limpopo, grenzend aan Mozambique, Zimbabwe en Botswana, wordt nog relatief weinig bezocht. De regio is perfect voor een tweede rondreis door Zuid-Afrika of voor diegenen die zich willen concentreren op één regio. Tijdens deze rondreis door Limpopo leert u meer over de eeuwenoude mythes en legenden van de Venda’s en heeft u de kans om het culturele erfgoed en prachtige landschap van Mapungubwe National Park te ontdekken. Deze reis is vooral geschikt voor reizigers met een passie voor wildlife en natuur.
Uitgestrekte graslanden, mopane bossen en imposante baobabs kenmerken het landschap van Limpopo, en het Tuli Game Reserve in Botswana dat ook is opgenomen in deze reis. Deze reis eindigt ontspannen met overnachtingen in Leshiba Wilderness, een fraai gelegen lodge in de Soutpansbergen.
Let op: tijdens deze reis worden eenvoudigere overnachtingen in de restcamps van Kruger afgewisseld met meer comfort op andere locaties.
Tip: u kunt deze reis ook in omgekeerde volgorde maken en eindigen bij de luchthaven van Hoedspruit. Vanaf deze airport vertrekken ook vluchten naar Johannesburg of Kaapstad (als u deze reis wilt verlengen).
Tip: heeft u interesse in wandelsafari’s, dan kunnen wij Pafuri Walking safari’s in het noorden van Kruger opnemen in dit programma.
Vandaag start uw reis met PANGEA Travel. Na aankomst loopt u eenvoudig naar het hotel gelegen op de luchthaven.
Vandaag rijdt u naar de stad Tzaneen, de op een na grootste stad van de provincie Limpopo. Tzaneen heeft als bijnaam de 'subtropische tuin' omdat er in de omgeving veel mango’s, citrusvruchten en avocado’s groeien. Uw accommodatie is een goede uitvalsbasis voor het maken van uitstapjes in de omgeving. Er zijn uitstekende wandelmogelijkheden bij de Magoebaskloof en de Debegeni Waterfalls.
Uw bestemming van vandaag is het Balule Game Reserve. Dit private game reserve ligt aangrenzend aan het Kruger National Park. Tussen deze twee parken zijn geen hekken, waardoor het wild vrij kan bewegen. Een van de belangrijkste eigenschappen van het Balule Game Reserve is dat de Olifantsrivier door het wildreservaat stroomt. De aanwezigheid van water heeft een grote aantrekkingskracht op vele diersoorten. U heeft dan ook de kans om de Big 5 te spotten tijdens uw verblijf . U kunt hier gamedrives maken per safari-voertuig, maar ook bushwalks behoren tot de mogelijkheden. We raden u aan rond 14.00 uur te arriveren bij de lodge, zodat u in de namiddag mee kunt op safari.
Vandaag staan er safari-activiteiten op het programma. Samen met ervaren rangers van de lodge maakt u gamedrives en wellicht een bushwalk; een bijzondere ervaring om oog in oog te staan met de 'Big Five'! De kans is groot, dat u vanaf het terras van uw accommodatie olifanten of zebra’s ziet lopen. Tussen de safari-activiteiten door kunt u ontspannen bij het zwembad van de lodge.
Na een laatste ochtend safari en het ontbijt rijdt u vandaag naar wellicht één van de hoogtepunten van uw reis; het Kruger National Park. Dit enorme park is 380 km lang en gemiddeld 60 km, waardoor het een totale oppervlakte heeft van ongeveer 20.000 km2. Het Kruger National Park biedt een grote verscheidenheid aan landschappen, het park kan in maar liefst 16 verschillende ecologische zones worden opgedeeld. Het noordelijke deel van het park is minder toegankelijk en een stuk droger, waar het midden en zuiden van Kruger bestaat uit groene vlaktes en grote rivieren. Door de aanwezigheid van vele geasfalteerde wegen, is het Krugerpark ideaal om met uw eigen huurauto te ontdekken. De conservation levy betaalt u ter plaatse bij de receptie van het camp.
Het Kruger National Park is opgericht door Paul Kruger en vanaf 1927 opengesteld voor publiek. Het is het grootste en bekendste park in Zuid-Afrika met een rijk wildleven. De variëteit van landschappen maakt het park een uitstekend leefgebied voor meer dan 140 zoogdieren en 500 vogelsoorten. Door de aanwezigheid van prooidieren als impala’s, giraffen, zebra’s, gnoes en buffels komen er ook veel roofdieren in het park voor waaronder cheeta’s, hyena’s, leeuwen, luipaarden en andere katachtige. De rivieren vormen het leefgebied van krokodillen en nijlpaarden. U kunt vandaag het Kruger National Park met uw eigen huurauto verkennen en u laten verrassen door de indrukwekkende natuur.
Tijdens uw rit door het park naar uw volgende restcamp, heeft u de mogelijkheid om naast de geasfalteerde weg verschillende lussen of gravelwegen te verkennen. Deze routes kunt u rijden als gamedrives, waarbij u zelf op zoek gaat naar het wild. Afhankelijk van de route die u kiest, kunt u stoppen bij een van de andere rest camps voor koffie en/of lunch. Vandaag kunt u onderweg genieten van de prachtige natuur en mogelijk om nog meer wilde dieren spotten.
De rit gaat verder naar de Mopane Bush Lodge, een mooie lodge gelegen in het Mapesu Private Nature Reserve. Wanneer u door het het uiterste noorden van Zuid-Afrika rijdt, dan ziet u onderweg als een ruiger en droger landschap met imposante baobabs. De baobab staat bekend als de omgekeerde boom, omdat hun takken op wortels lijken. Baobabs kunnen wel 3000 jaar oud worden en vormen een belangrijke rol in de mythen en legendes in Limpopo. U verblijft u in een van de chalets van de Mopane Bush Lodge. Dagelijks is één activiteit inbegrepen. Extra activiteiten zijn eenvoudig ter plaatse te reserveren. U kunt kiezen voor een nature drive of wandelsafari in het Mapesu reservaat maken. Hier leven onder andere baviaan, eland, giraffe, impala, hartebeest, kudu, olifant, waterbok en zebra. U kunt ook kiezen voor een endagered wildlife tracking waarbij u op zoek gaat naar de cheeta.
Vandaag kunt u deelnemen aan een van de activiteiten die vanuit Mopane worden aangeboden (één inbegrepen). Ons advies is om deel te nemen aan een gamedrive met aansluitende sundowner in het Mapungubwe National Park. Dit park staat op de Werelderfgoedlijst vanwege de indrukwekkende archeologische vondst van restanten van de beschaving die hier leefden tussen 900 - 1300 AD. In de hoogtijdagen handelen de inwoners via het Midden Oosten met China, Egypte en India. In het park ligt ook een uitzichtplatform waarvan u een fraai uitzicht heeft over het drielandenpunt van Zimbabwe, Botswana en Zuid-Afrika waar de Shashe rivier en de Limpopo rivier samen komen. Een gamedrive in Mapungubwe draait overigens meer om het unieke landschap dan het spotten van wild. Al heeft u zeker een goede kans om gnoes, olifanten, giraffen, klipspringers en zebra’s te zien. Door problemen met boeren in Zimbabwe zijn de roofdieren verdreven uit het gebied. In het park zijn nog wel rotstekeningen te zien. Heeft u hierin interesse, reserveer dan de Koaxa San Rock Art Tour. Of kies voor een Heritage & museum tour waarbij u naar de top van Mapunguwe Hill klimt voor het uitzicht en een bezoek aan oude graven. In het Mapesu reservaat kunt u eventueel nog een vogelexcursie of een night gamedrive maken. Tussen de activiteiten door kunt u ontspannen bij uw chalet, in de lounge of even afkoelen in het zwembad.
Noot: Mapungubwe National Park kan zelfstandig alleen met een volwaardige 4x4 worden verkend. Een klein deel is per 2x4 wel te berijden, maar wij adviseren deel te nemen aan de activiteiten vanuit de lodge.
De reis zet zich voort naar Tuli in Botswana. Vlakbij de Platjan Border Post parkeert u uw huurauto en wordt u verwelkomd door de gids van Koro. Zij zullen de transfer door Botswana verzorgen, aangezien de wegen doorgaans van matige kwaliteit zijn. De transfer duurt ongeveer twee uur.
Het Tuli Game Reserve omvat verschillende wildparken in de regio. Koro ligt in Central Tuli, een gebied van 60.000 hectare. De natuur in Tuli onderscheidt zich sterk van de andere gebieden die u bezoekt, met majestueuze rotsen, droge rivierbeddingen en zeldzame planten die deze streek kenmerken. Een eerste gamedrive staat gepland voor de namiddag. Wanneer de zon ondergaat, kleurt het gebied zacht oranje, bekend als het 'gouden uur'. Rond deze tijd maakt u een stop en geniet u van een 'sundowner' met drankjes en snacks op een van de koppies (heuvels). Het laatste deel van de safari rijdt u in het donker, waarbij de tracker met een spotlight de dieren zoekt. Eenmaal terug in het kamp staat het diner voor u klaar, doorgaans geserveerd op verschillende locaties, zoals in de gezellige boma.
Noot: indien u beschikt over een volwaardige 4x4 en uw crossborder is inbegrepen, kunt u eventueel ook zelf rijden vanaf de Platjan Border.
Na de vroege wake-up call met thee, koffie en muffins gaat u op pad voor een begeleide gamedrive om het gebied verder te verkennen. In de namiddag staat er opnieuw een gamedrive op het programma. In het gebied bevindt zich ook een ondergrondse hide waar u wat tijd kunt doorbrengen als u geïnteresseerd bent in fotografie. Een wandelsafari behoort eventueel ook tot de mogelijkheden en kunt u doen in plaats van een gamedrive.
In het gebied heeft u kans om impala's, hyena's, giraffes, klipspringers en zebra's te zien. Ook de 'big five' komt er voor en met geluk zelfs wilde honden. De kenmerkende rotsen en baobabs zorgen voor een prachtige achtergrond tijdens de safari. Als u geïnteresseerd bent, kunt u een bezoek brengen aan een community project of de rotstekeningen van Mothlabaneng verkennen. Voor beide excursies geldt een meerprijs.
Na hopelijk een goede nachtrust ontwaakt u met de geluiden van de bush. U kunt wederom genieten van een mooie safari-dag. Tussen de activiteiten door kunt u ontspannen bij uw tent. Voor de ultieme ontspanning kunt u een behandeling reserveren in de spa.
Tip: Heeft u interesse in een sleep-out op een verhoogd platform met uitzicht op een waterhole, vraag uw specialist dan naar de mogelijkheden. Een sleep-out adviseren wij alleen bij een verblijf van minimaal drie nachten. Voor deze activiteit geldt een meerprijs.
De reis vervolgt richting Leshiba Wilderness, een prachtig reservaat in de Soutpansbergen op een uur rijden ten westen van Louis Trichardt. De ingang van het park bevindt zich aan de R522. U zult verblijven in de Venda Art Lodge, waar tal van activiteiten mogelijk zijn. Bij aankomst staat er een high tea voor u klaar en in de namiddag kunt u desgewenst deelnemen aan een nature drive, die wordt afgesloten met een sundowner. De Venda Art Lodge is een prachtige plek om te onspannen en te genieten van de natuur.
Let op: de bergrit naar Leshiba is steil, daarom laat u uw auto onderaan de berg achter op een parkeerplaats en stapt u over in de safariwagen van Leshiba. Alleen als u over een volwaardige 4x4 beschikt, kunt u wel zelf naar boven rijden.
Let op: een verblijf op basis van volpension in Leshiba omvat brunch, high tea en diner; er wordt geen lunch verzorgd.
Vandaag heeft u een vrije dag om te ontspannen bij de accommodatie, waarbij weer één activiteit is inbegrepen. U kunt bijvoorbeeld 's ochtends deelnemen aan een bush walk onder begeleiding van een gids. Tijdens deze wandeling leert u meer over de planten en bomen die een belangrijke rol spelen in de Venda-cultuur. Ook kunt u enkele rotstekeningen bewonderen die in het gebied te vinden zijn. Als u liever zelf op pad gaat, kunt u een van de verschillende wandeltrails verkennen. Bij de Venda Art Lodge liggen onder andere de Game Trail (ca. 3,5 uur), de Kudu Trail (ca. 2,5 uur) en de Vulture Cliffs trail (ca. 3,5 uur). Een andere optie is om te gaan mountainbiken. In het reservaat leven meer dan 70 verschillende zoogdiersoorten, variërend van de kleinste olifantspitsmuis tot witte neushoorns en giraffen. De medewerkers zullen u instructies geven voordat u zelfstandig op pad gaat. Een ontspannende massage kunt u als aflsuiting eventueel reserveren bij de receptie.
Een deel van de dag is nog ter vrije besteding. Op tijd rijdt u vandaag naar de luchthaven van Johannesburg. Na aankomst levert u de huurauto in en eindigt uw selfdrive door Zuid-Afrika.
De volgende zaken zijn inbegrepen en niet inbegrepen in deze reis.
Inbegrepen
Niet inbegrepen
Onze reizen worden geheel op uw wensen afgestemd. De invulling van de reis is hierdoor uniek en specifiek voor uw reisgezelschap. Bovenstaande prijs is per persoon, de exacte prijs is afhankelijk van:
We rekenen vrijblijvend de exacte reissom voor u uit. Uiteraard helpen we u graag met advies en met het samenstellen van uw persoonlijke reis, immers wij kennen de bestemming uit eigen ervaring. Bekijk onze contactgegevens en reisspecialisten.
City Lodge OR Tambo Airport is de perfecte overnachting wanneer u laat arriveert (of vroeg vertrekt). Vanuit de aankomsthal loopt u eenvoudig door de luchthaven naar het hotel, een transfer is niet meer nodig. De volgende ochtend loopt u ook gemakkelijk naar de autoverhuurbalie om uw huurauto op te halen. Dit grote airport hotel heeft eenvoudige, maar meer dan prima kamers voor een kort verblijf. Wie meer tijd heeft, kan eventueel gebruik maken van het buitenzwembad of de fitness. Een goed restaurant is tevens aanwezig, hier kunt u kiezen voor een dinerbuffet of een à la carte menu.
bekijk accommodatieDeze sfeervolle accommodatie ligt te midden van fruitgaarden vlakbij het plaatsje Tzaneen. Vroeger was de lodge dan ook een mangoboerderij. Er hangt een hele prettige sfeer in deze lodge en de mensen zijn erg vriendelijk. De 45 kamers zijn netjes en modern ingericht. Tijdens uw verblijf kunt u ontspannen in de mooie tuin, bij het zwembad of genieten van een massage in het Earth Spa Wellness Centre. In het a la carte restaurant kunt u uitstekend dineren. In de directe omgeving zijn veel excursiemogelijkheden.
bekijk accommodatieGreenfire Game Lodge is een kleinschalige game lodge gelegen in het Balule Game Reserve. U verblijft in een van de 9 chalets die van alle gemakken zijn voorzien. Alle kamers hebben echter twin bedden. Vanaf uw privé veranda kijkt u uit over de vaak droge rivierbedding van de Mohlabetsi rivier. Met geluk ziet u zelfs het wild vanuit uw accommodatie. Tijdens uw verblijf zijn gamedrives en/of game walks inbegrepen. Tussen de activiteiten kunt u ontspannen bij het zwembad of bij de kamer. Ook uw maaltijden zijn inclusief. ’s Avonds wordt het eten geserveerd onder de sterrenhemel, in de boma of in het restaurant.
bekijk accommodatieTe midden van mopane bossen, in het Mapesu Private Nature reserve, ligt deze leuke en gezellige lodge. De lodge is tevens een goede uitvalbasis voor een bezoek aan het Mapungubwe National Park. U overnacht in een van acht, in Afrikaanse stijl ingerichte, chalets. De chalets beschikken over een ensuite badkamer en liggen in een eigen kraal. Indien mogelijk dineert u rondom het kampvuur onder de sterrenhemel. Het Mapesu Private Nature reserve biedt mogelijkheden voor een gamedrive maar u kunt er ook gaan wandelen of mountainbiken. In het reservaat leven giraffe, eland, kudu, waterbuck,red hartebeest, gemsbok, zebra en impala’s.
bekijk accommodatieKoro Island Camp, gelegen op een eilandje in de Limpopo rivier, is te bereiken via een wiebelende hangbrug. U dient daarom wel goed ter been te zijn. Na de overtocht wacht u een warm welkom door het kleine team van Koro. In Koro staat u op met het gekwetter van de vogels en gedurende de dag kunt u zomaar het wild vanuit het camp zien lopen. De rivier staat droog in bepaalde reisperioden droog. Koro Island Camp heeft maar vier tenten met en-suite badkamer in de buitenlucht. Doordat de tenten zijn gebouwd op verhoogde platforms en beschikken over een eigen terras heeft u een fraai uitzicht op de rivierbedding. De klassieke Afrikaanse tenten geven uw een authentieke safari-ervaring. Het kamp is de ideale uitvalsbasis om Tuli Block te ontdekken. Tijdens uw verblijf zijn gamedrives en de maaltijden inclusief. Samen met een ervaren gids en tracker gaat u op zoek naar het wildlife in het Tuli Game Reserve. Optioneel kunt u een sleep-out reserveren (vooraf) of een wandelsafari maken. De gemeenschappelijke lounge met rieten dak is comfortabel ingericht met leren banken en ook op het verhoogde deck staan verschillende zitjes. Hier kunt u zich even terugtrekken met een boek of een goed glas wijn terwijl u geniet van de natuur om u heen. Er is een kleine plunge pool voor gemeenschappelijk gebruik waarin u op warme dagen even kunt afkoelen. Bezoekt u Koro als uitstapje vanuit Zuid-Afrika, dan adviseren wij u om de transfers vanaf de grens bij te reserveren. Een 4x4 is anders aan te raden om de route af te leggen.
bekijk accommodatieHoog gelegen op een plateau in het Soutpansgebergte, biedt Leshiba Wilderness Lodge diverse accommodatiemogelijkheden. De Leshiba Venda Art Lodge beschikt over verschillende kamertypen. De standaard kamers zijn gelegen in een typisch traditioneel Venda dorpje, bestaande uit rondavels met rieten daken en warme aardetinten. Deze kamers zijn eenvoudiger en kleiner, maar beschikken uiteraard over een eigen ensuite badkamer. Voor wie op zoek is naar meer luxe zijn er de luxury of lavis suites, ruim van opzet en voorzien van onder andere een binnen- en buitendouche, openhaard en diverse zitjes. Deze kamers bieden een prachtig uitzicht over de vallei, en de meest luxe kamers beschikken zelfs over een eigen plungepool. Tijdens uw verblijf kunt u deelnemen aan verschillende activiteiten. Meestal is er dagelijks één activiteit inclusief, zoals een nature drive of nature walk onder begeleiding van een gids. U kunt ook zelfstandig een van de hiking trails volgen of gaan mountainbiken. Indien gewenst kunt u ter plaatse een massage reserveren. Mocht u geen 4x4 huurauto hebben, dan verzorgen wij graag de transfer voor u, omdat de weg naar boven over een slechte en steile weg gaat. De vriendelijke medewerkers zorgen ervoor dat u meer leert over de rijke cultuur van de Venda-stammen. In de galerie en op het terrein ziet u bijzondere kunst.
bekijk accommodatieBekijk hier een selectie van reiservaringen in Zuid-Afrika.
Esther, bedankt! Het was echt geweldig! Bovenverwachting. We hebben enorm genoten van onze reis in Zuid Afrika en Namibie. Echt een evaring voor de rest van ons leven.
PANGEA Travel heeft heel goed aangevoeld wat wij belangrijk vonden in een reis en een fantastische en onvergetelijke reis samengesteld in unieke en kleinschalige accommodaties. Wij komen voor een volgende reis zeker terug!
Geweldig goed georganiseerde reis door Zuid Afrika beleefd. Heel divers wat betreft landschappen en ervaringen met dit prachtige land. PANGEA heeft goed aangevoeld wat wij belangrijk vonden en hier een mooie en onvergetelijke reis voor samengesteld.
PANGEA heeft een perfecte reis voor ons gezin samengesteld door Zuid Afrika en Dubai. Prachtige accommodaties en we zijn goed geadviseerd in leuke activiteiten.
In 1 woord fantastisch!
Ondanks de sneeuwval waardoor een deel van ons programma in het water viel, hebben we een prachtige reis gehad. Door de sneeuw moesten we in het begin veel schakelen. De sneeuw en kou in het begin hadden we niet verwacht. De lokale reispartner hielp ons gelukkig heel goed met de aanpassingen in ons reisplan. En daarna zijn we rijkelijk beloond met prachtige plekjes en mooie dieren!
De reis was zeker geslaagd. Mooie locaties en prachtige omgeving.
Meer dan verwacht. De reis was uitstekend verzorgd en we hebben genoten van alle activiteiten.
Het was een heel mooie en gevarieerde reis, top geregeld! We hebben genoten van de vriendelijke mensen en de mooie natuur. En de big 5, een heel mooie ervaring!
wij hebben een fantastische reis gehad. Het oosten van Zuid-Afrika bezocht. Heel veelzijdig, van dieren tot kust en dan de bergen. Zeker de moeite waar.
De reis overtrof onze verwachtingen! Mooie, kleinschalige accommodaties, een fijn (rustig) reistempo, een prettige (grote) auto en een heel mooie afsluiting in Amakhala Woodbury Lodge!
We zijn heel tevreden! Alles verliep vlotjes. Schitterende locaties. Ideale formule. Geen stress om zelf te moeten rijden. Chauffeurs waren altijd perfect op tijd. Op alle locaties meer dan voldoende mogelijkheden voor excursies.
Mooie reis, tot in de puntjes verzorgd, combinatie Zuid Namibie en Zuid Afrika is boeiend. goed contact met PANGEA.
Deze reis was fantastisch! Wat een afwisseling zeg. Helemaal volgens verwachting, geweldig land en hele mooie accommodaties aangeboden door PANGEA. We vroegen om afwisseling en die hebben we gekregen.
super!
Fijn om met jullie een reis te hebben gemaakt, de communicatie vooraf met Martijn is ook altijd zeer correct en vlot verlopen. Wij zijn meer dan tevreden. Wat we bij een volgende reis zouden willen aanpassen, ligt meer aan onze wensen / ervaringen dan aan jullie. Veel gezien, beleefd en gedaan. Verwachtingen zijn waargemaakt en overtroffen.
Bedankt het organiseren!
We hebben een heerlijke reis gehad, we hebben elke dag genoten van het mooie Zuid-Afrika en heel veel mooie dingen en dieren gezien. De route was goed doordacht, de accommodaties mooi en goed en de reisafstanden meestal niet te lang. We hadden alleen twee andere accommodaties dan geboekt en de routebeschrijvingen waren niet heel goed.
Ik wil jullie bedanken voor de super reis die jullie voor ons hebben samengesteld! We zijn van de ene in de andere verrassing gevallen. Alles is goed gegaan en zijn vol prachtige indrukken terug thuis gekomen.
De boot safari was geen aanrader verder alles prima tot fantastisch. De Lodge in Marlotpark was echt het einde. Jonathan een geweldige gids op onze 1ste safari en zijn vrouw een gastvrije host.
Wat een prachtige plek. De wilde dieren kwamen kijken bij onze braai. We hebben in St Lucia toch nog een safari geboekt met ontbijt en lunch wat geweldig was. Ook hebben de kids nog gedoken voorbij Durban.
Kortom wat een vakantie.
Nogmaals bedankt voor je snelle reacties op mijn vragen en geweldige keuzes.
Wij hebben genoten van een prachtige reis. Mede door de afstanden die we afgelegd hebben, hebben we diverse landschappen gezien. Van 'koud naar warm' en van 'wandelen naar safari' (Kaapstad-Johannesburg) is ons zeer goed bevallen. De accommodaties waren soms heel luxe, soms gewoon oké. Een prima afwisseling.
Het was een fantastische ervaring. Helaas minder goed weer in de eerste week (Kaapstad) waardoor we niet alles konden doen, maar zelfs ondanks dat een onvergetelijke reis door Zuid Afrika gemaakt waar we erg dankbaar voor zijn. Ook onze 2 kids (6 en 10) vonden het geweldig. Zo veel moois gezien, Zuid-Afrika is ontzettend veelzijdig en veilig. Ik kan het iedereen aanbevelen.
We hebben een hele prettige reis gehad, perfect passend bij ons gezin met 2 tieners. We zijn gelukkig met het goede advies van Esther om de reis van Kaapstad naar Johannesburg te plannen en niet andersom. De safari bij Mohlabetsi was een mooi hoogtepunt als afsluiter.
Alles was perfect geregeld door Esther ondanks de korte tijd. Limpopo, Botswana en de Waterberg waren prachtig, afwisselend en mooie en interessante plaatsen.
Voor de derde keer een selfdrive naar Botswana en toch weer nieuwe bestemmingen gezien zoals Tuli block en Khwai village. Dit keer er naartoe gereden via twee prachtige lodges in Zuid-Afrika, op aanraden van PANGEA. Het was een geweldige belevenis, we hebben het heerlijk gehad!
Wij staan klaar om binnen enkele uren de terugvluchten te nemen naar Réunion en naar Parijs.
Wij hebben er een heel geslaagde reis opzitten en wij wilden u zeer zeker bedanken voor al het voorbereidende werk en geslaagd resultaat.
Alles is perfect meegevallen en wij hebben een goed beeld gekregen van Madagascar, Réunion en Mauritius.
De weersomstandigheden waren zalig en wij hebben alleszins geluk gehad bij het weer.
Het hotel in Antananarivo, Au Bois Vert is heel goed meegevallen en de rust die we daar kregen in de namiddag nadat we aangekomen was ideaal.
De stadsgids die we dag erna kregen, samen met de chauffeur waren zeer vriendelijk en aangenaam om mee te vertoeven.
Eenmaal aangekomen bij de Belgische eigenaars Bakuba-Lodge hebben we opnieuw tot 15u kunnen genieten van het hotel en het heerlijke zwembad. Dat was ook nodig en zalig omdat we heel vroeg zijn moeten opstaan om de vlucht te hebben. Het eten en ontbijt waren ook dik in orde, evenals de heel originele kamer. Ze waren ook heel vriendelijk.
Onze gids die we 12 dagen gehad hebben, genaamd Hadja was een schot in de roos en een heerlijke kerel. Hij was steeds heel behulpzaam, zeer bezorgd om ons en interessant om naar te luisteren. Hij was nooit opdringerig en wist steeds wanneer hij van de partij moest zijn of niet.
We konden steeds perfect op hem rekenen en hij heeft Madagascar, samen met de heel jonge vriendelijke moedige bevolking onze reis doorheen
het ooh zo uitgestrekte mooie landschap en talloze dorpjes en de ooh zo slechte wegen toch heel aangenaam gemaakt.
Eenmaal aangekomen in Réunion was er een zogezegde meet en greet.
Het hotel Villa-Angelique en vooral Palm Hotel was heel aangenaam en mooi en heel gezellig om 2 nachten door te brengen en te bekomen van de toch wel bewogen reis door Madagascar.
De rit naar Cilaos was heel mooi en het liet een andere kant zien van Réunion. Als je daar rond de middag aankomt na de vele bochten heb je de kans om een wandeling te maken en het hele rustige stadje te verkennen, maar om daar twee nachten te blijven zagen we niet echt zitten en het zou voor ons persoonlijk een beetje zonde geweest zijn om daar een ganse extra dag te spenderen. We hebben dan zelf een extra nacht geboekt in de buurt van het volgende hotel Boucan Canot. Genaamd Le Saint Alexis.
Het was plezant om terug aan de kust en van het mooie weer en zwembad te kunnen genieten.
De vier laatste nachten in Mauritius in Paradise Cove waren super heerlijk. Gewoon top!
Super vriendelijk. Aangename zwembaden en heel lekker eten. We hadden half pension.
We hebben een voormiddag met een privé gids van het hotel een elektrische fietstocht gemaakt en een ganse volledige dag hebben we met de auto de linker zijde verkend tot aan Chamarel enz.
Nogmaals bedankt en onze complimenten !
Super reis gehad . Van de Safari naar Cape Town stad was alles heel goed geregeld. Ook personeel bij alle locaties top!
We hebben een fantastische reis gehad! Het reisschema, de hotels en de vrijheid in activiteiten sloot helemaal aan bij wat wij in een mooie reis zoeken! De informatie en het contact voorafgaand was erg goed geregeld en duidelijk en op bestemming hebben we nergens problemen ervaren. Top dus! Het overtrof eigenlijk onze verwachtingen! Niet enkel dat de hotels erg goed waren. Maar dat we het geluk hebben gehad om veel meer dan de Big 5 te zien was super! En het ontzettend leuke bloemetje bij thuiskomst was helemaal een leuke verrassing!
Wij hebben een hele goede reis gehad. Nieuwe huurauto. Goede tot uitstekende accommodaties. Prima excursies / gamedrives. Goede gidsen. Goede vluchten etc.
Was een mooie reis. Alles tiptop in orde, gedetailleerd uitgewerkt. Dank aan Martijn, voor geduld en kennis.
Het was een fantastisch mooie reis. Alles goed geregeld en geweldig mooie accommodaties. Transfer bij aankomst ging niet helemaal goed, maar werd opgelost. Volledig. Het was onze 1e Zuid-Afrika ervaring, maar het smaakt naar meer. Prachtige natuur en erg vriendelijke, gastvrije mensen.
We hebben zo enorm genoten!
Absoluut een aanrader, het zat goed in elkaar en het was iedere dag weer genieten.
We zijn zeer tevreden over Pangea! Ondanks de korte voorbereidingstijd (1 maand) heeft Martijn een fantastische reis voor ons in elkaar gezet precies hoe wij het wilden. Een aanrader om via jullie een reis te boeken.
Alles was fantastisch geregeld. Ook de accommodaties lieten niet te wensen over.
We hebben Pangea Travel gevraagd om onze huwelijksreis te plannen een combinatie van een rondreis (safari) in Zuid Afrika, gevolgd door een strandvakantie op Mauritius. De voorbereiding, ondersteuning en het inregelen is prima verlopen, de basis voor een onvergetelijke reis. De keuzes voor de locaties in zowel Zuid Afrika even als het hotel in Mauritius sloten exact bij onze wensen aan.
Reis was wederom heerlijk en goed verzorgd, zoals gewend! Alle accomodaties waren goed en soms zelfs boven verwachting. Reistijden waren wat langer dan verwacht: de afstanden vallen mee, maar kosten veel tijd door het type wegen.
Super mooie reis, goed verzorgd door Pangea! Luc heeft ons zeer goed geholpen met het samenstellen van de reis en de tussentijdse aanpassing die nodig was, aangezien mijn vrouw zwanger is geworden.
Wat een fantastische reis in Zuid-Afrika hebben we gehad. Alles was tot in de puntjes geregeld en we verbleven in prachtige accommodaties. Juist de combinatie van verschillende bestemmingen als Kaapstad, de wijnlanden en de verschillende wildparken hebben het tot een onvergetelijke reis gemaakt. Wij komen zeker in Zuid-Afrika terug!
De gehele reis is prima verlopen. Het waren fijne, mooie en goed verzorgde locaties. Het zeer luxe verblijf op Mauritius had voor ons wel een stapje minder gemogen. Leuke activiteiten ondernomen op Mauritius, waarbij we leuke mensen hebben ontmoet.
Reis voldeed aan de verwachtingen, vooral door Balule reserve, gelegen in het Krugerpark. Achteraf zou de dagverdeling op verschillende locatie's, wat anders kunnen. Dan was het een nog betere ervaring!
Wij hebben 4 weken genoten, maar soms was het koud omdat er niet verwarmd werd. Dus wellicht klanten afraden om in de wintertijd naar west Afrika te gaan, zolang men te maken heeft met loadshedding (niet voldoende stroom).
Safaris waren minder interessant door de heftige regenval, waardoor we alleen op de verharde wegen konden blijven.
Niet alle verblijven waren goed ingesteld op loadshedding, zoals Kommetjie.
Er waren een paar misverstanden over vervoer, die ter plaatse prettig opgelost werden.
Safari viel wat tegen , maar Shalati was fantastisch.
De reis was geweldig en we hebben ontzettend genoten, met grote dank aan Luc.
Alles voldeed geheel aan onze verwachtingen en soms was het zelfs nog leuker of mooier dan we tevoren gedacht hadden.
Dankzij PANGEA Travel en vooral dankzij Luc hebben we een onvergetelijke vakantie gehad!
Door corona is de reis 2x uitgesteld waardoor ook een aantal aanpassingen gedaan moesten worden. Dit is zonder problemen door PANGEA-Travel opgepakt.
Wij hebben een hele mooie reis gemaakt en prachtige locaties bezocht.
We kijken terug op een "once in a lifetime” reis. Echt fantastisch!!
Familie Breuers
We hebben een fantastische reis gehad, boven verwachting!
We hebben een hele goede reis gehad, we waren blij met de auto een 4 x 2, dat hadden we wel nodig. Hij was ruim genoeg voor 4 personen. De route, die Esther voor ons bedacht had, zat goed in elkaar. Niet te veel kilometers op een dag. De provincie Limpopo was een goed advies. Het park welgevonden is werkelijk een schitterend park en de Nungubane game lodge is fantastisch en prachtig gelegen. Er zaten leeuwen bij de drinkplaats voor de lodge. De rangers van NUngubane zijn zeer deskundig. .
We hebben enorm genoten van deze uitgestelde reis. Veel gezien en eigenlijk heeft er niets tegen gezeten. Voortreffelijk geregeld. Vooraf maak je een voorstelling maar deze is dan ook helemaal uitgekomen. Heel veel gezien en van de mensen genoten.
Het was fantastisch, magisch en geweldig. Alleen maar superlatieven, wat een prachtige reis!
Alles verliep soepel en contact met Martijn was perfect. Het reisschema was perfect!
We hebben heel veel gedaan terwijl het gelijk als vakantie voelde en naar onze beleving helemaal niet gehaast. Dit is een super combinatie. Ons verblijf overal was precies goed en er was voldoende ruimte voor eigen invulling.
Ook deze reis was super. Wel wat vertraging met het vliegtuig. Op de heenweg staakte de Franse luchtleiding en moest het vliegtuig om vliegen 2uur vertraging. Op de terug weg was er geen kerosine in Kaapstad. met vliegtuig eerst naar Johannesburg om te tanken 2,5 uur vertraging.
Als je inmiddels ongeveer 10x met PANGEA op reis bent geweest dan krijg je een reis zoals je verwacht altijd verzorgt en super geregeld. Helaas op 1 locatie was er geen elektra ,water en dus ook geen internet. Slechte locatie. In overleg met PANGEA een alternatief gekregen waar ik al vaker geweest was, Prima locatie en natuurlijk ook snel en goed opgelost door PANGEA.
Terwijl we deze reis wat meer in het zuiden zijn gebleven hebben we toch ook weer de big vijf gezien. Genoten van prachtige locaties Heerlijk gegeten en natuurlijk genoten van de prachtige Zuid Afrikaanse wijnen.
Hele fijne reis gehad, goede route beschrijving, leuke locaties met hele vriendelijke en behulpzame mensen. Ook goede tips gehad voor het boeken dus wij waren dik tevreden. Wij hebben een filmpje van onze reis gemaakt en willen deze graag met jullie delen: https://youtu.be/ZBfCtU-gvRE
Voor onze huwelijksreis naar Zuid-Afrika hebben we PANGEA ingeschakeld om de reis te organiseren. Al onze ideeën zijn meegenomen in de reis en kwamen ook met enkele goede tips voor lokale activiteiten.
De overnachtingen en de safari's waren fantastisch. De reisgids die we van PANGEA kregen was erg duidelijk en zeer handig om bij te hebben.
Wat een fantastische ervaring was het onze reis naar Zuid-Afrika. Juist in deze tijd was het geweldig om het land te bezoeken, vriendelijke mensen die je met open armen ontvangen. Het was heerlijk om rond te reizen en alle prachtige dieren en natuur te mogen zien. Goed geregeld door PANGEA! Onze ervaring om in deze Covid tijd door Zuid-Afrika te reizen: juist heel goed te doen. Kortom een droom die is uitgekomen voor ons en onze kinderen.
Veel beesten ,natuur en prachtige locaties bezocht maar ook veel kilometers gereden. De reis voldeed aan mijn verwachtingen. Zeker omdat ik al op meerdere locatie in Zuid-Afrika ben geweest. Het enige wat jammer was: bij ons eerste bezoek in aug 2018 hadden we qua uitzicht etc betere huisjes/kamers dan deze reis.
Het was een hele mooie reis van een heel ander Zuid-Afrika dan wij verwacht hadden. Drakensbergen is een prachtig gebied met mooie groene bergen echte afrikaanse dorpjes. De Wild Coast heeft een prachtige natuur met een mooie jungle aan planten en een grillige kustlijn. Het was nog mooier dan gedacht.
Beste Martijn,
Wij hebben bijzonder genoten van de door PANGEA opgezette reis door Zuid-Afrika.
Het thuis samenstellen van onze reis is duidelijk en helder aan ons uitgelegd.
Vluchten, huurauto's, prachtige accommodaties , safari's etc. alles sloot goed op elkaar aan en was goed georganiseerd.
Ook de reisdocumenten, routebeschrijvingen en aanvulling wat in de omgeving is te zien is zeer nauwkeurig en duidelijk aangegeven.
Deze reis of een soort gelijke reis zou ik een ieder aanraden, en dit te laten doen door PANGEA Travel.
Vr Gr Fam Hissink.
Bekijk de foto's van Martijn zijn reis door Limpopo en Tuli Block Game Reserve.